Rugby: Zimbrii in finala

Azi a avut loc semifinala intre echipele CSM Stiinta Baia Mare si Farul Constanta. Scorul dupa prima repriza a fost 10 la 7 , insa in cea de-a doua repriza dupa ce elevii lui Eugen Apjok si-au majorat avantajul la 22 - 7 , Farul Constanta a revenit dupa doua esee realizate de Samkaradze,Chiriac si tranformarile lui Janties si Lungu scorul final devenind 22 - 21.

In urma numeroaselor altercatii, aparute intre jucatorii celor doua echipe pe tot parcursul meciului, a venit si accidentarea. Cu trei minute inainte de final ,Makapelu a suferit, se pare, o ruptura de tibie..

In incheierea partidei constantenii aratandu-si adevarata fata au inceput sa injure si sa arate cu detegetul catre oricine le iesea in cale: echipa Baii Mari, arbitru si nu in ultimul rand publicului baimarean.

CSM Stiinta Baia Mare: Dico ('43 Balan), Radoi, Barlea ('64 Gorun), Cirtiu ('41 Bejan), Ursache, Danila, Macovei, Ene ('68 Buzatu), Eva, Dimofte, Catuna, Dinis, Rosca, Pop, I. Botezatu
Rezerve: Stoica, Ailenei, Gavriloaia, Preda

Antrenori: Eugen Apjok si Vasile Lucaci

Farul Constanta: Tudosa, Natriasvili, Khasitasvili ('52 Otar), Ageacai, Ukhava ('68 Munteanu), Carpo ('62 Mitu), Lasha, Chiriac, Samkaradze, Janties ('77 Lungu), Cl. Dumitru, Marian Dumitru, Florea, Zainea, C. Nicolae
Rezerve: Andrei, Apostol
Antrenori: Bruce Hodder si Virgil Nastase